Kapela

Kapela Rust2Dust vznikla 9. 9. 2009 na troskách úspešnej bratislavskej skupiny Rumburax. Svoje sily spojili gitaristi Martin „Semish“ Semjan (Candy Core, Rumburax) a Martin „Ondro“ Ondrejička (Core F.S., Rumburax), basgitarista Richard „Richie“ Potzner (Core F.S., Rumburax), bubeník Marek Matejov (Canis Lupus, Rumburax) a mladý talentovaný spevák Tomáš „Bujón“ Buroň (Arva). Svoj oficiálny debut skupina odohrala v roku 2010 ako predkapela známej americkej formácie Lamb Of God v bratislavskom Majestic Music Clube. Žánrovo pokračuje Rust2Dust podobným smerom, stále je to kus poctivého nefalšovaného metalu obsahujúceho prvky groove, metalcoru, nu-metalu spolu s progressive metalu. Rok 2015 prínáša do R2D nový svieži vietor a po odchode Semisha a Richieho prichádza gitarista Michal Kolejak (známy tiež z kapiel [sic], Galadriel, či Bjükenen) a Ernő Csonga (Sick)

Za šesť rokov existencie sa skupine Rust2Dust podarilo prekonať niekoľko dôležitých míľnikov:

- nahrali debutové EP – Dopamine, kde priložil ruku k dielu i Jimi Cimbala;

- odohrali úspešné miniturné s americkou kapelou Lamb Of God; ako predkapela Limp Bizkit, Hellyeah, Mnemic, Pro-Pain, Raunchy atd., niekolko zaujímavých festivalov Wacken WOA 2012, Noc plná hvezd, Bandzonefest, Topfest, Basinfirefest, Gothoom, Rock pod Kameňom atď.

- nakrútili videoklipy k skladbám Hate; Stay Awake; Kráľ Skazy; Devils Whore; Dopamine; Losing Everything, My vs. Oni, JE-BE a dokument s koncertom z Wacken WOA 2012, ktoré si môžete pozrieť tu: http://www.youtube.com/user/rust2dustband/videos?flow=grid&view=0

- album Daymare bol opäť nahratý v spolupráci s Mišom Kolejákom, ktorý sa výrazne podpísal pod kvalitu zaznamenaného materiálu. Finálnu tvár albumu má na svedomí dánsky producent svetového kalibru Tue Madsen http://www.antfarm.dk/. Elektronické prvky sú z dielne skvelého Petra Turaya  http://www.soundlab.sk/.

- už spomínaný Tue Madsen pokrstil nový album Daymare na krste v MMC, kde ako hostia vystúpili výborní Mnemic z Dánska a SatisFucktion z Česka.

- nominácia v best Hard & Heavy album roka 2011 v Radio Head Awards

- výhra v súťaži Wacken Battle Metal SK a účasť na nemeckom festival Wacken Open Air 2012

- v roku 2013 reedícia a celosvetové vydanie albumu Daymare pod hlavičkou anglického vydavateľstva Metalbox Recording.

- rok 2014 sa niesol v duchu spolupráce s raperom Zverinom, s ktorým sa intenzívne pracuje na spoločnom materiáli. Na jeseň vychádza singel JE-BE.

- rok 2015 bol zasvätený prípravám nového albumu Vortex, ktorý uzrie svetlo sveta na jar 2016.

- nominácia v best Hard & Heavy album roka 2016 v Radio Head Awards

 

Skupina Rust2Dust je hlavne skúsenou živou kapelou a práve svojou živelnou a energiou nabitou show presvedčí aj náročného diváka

www.rust2dusk.sk
www.bandzone.cz/rust2dust

http://www.facebook.com/rust2dust

https://www.youtube.com/user/rust2dustband

Komentáre sú uzavreté.